İçeriğe geç

Videolar

Atık yağların oluşturduğu FATBERG

Londra müzesi, atık yağlar sebebi ile oluşan, kanalizasyonda buldukları 40 ton ağırlığındaki “fatberg”i sergilemeye başladı. Müze, fatberg için bir korku filmi temalı video da çekti: Zehirli olan fatberg, tuvalet kağıdı, bebek bezi gibi tuvalete atılmaması gereken her şey ve lavaboya dökülmemesi gereken atık yağlardan oluşuyor. Haber linki: http://cnet.co/2CdAr5L  En az 5lt biriktirdiğiniz atık yağı evden almaları için belediyenizi arayabilirsiniz.

Paylaş:

Doğal ve Elektriksiz Klima

Sıcak yaz günlerinin ne kadar bunaltıcı olduğunu hepimiz biliyoruz.  Tek yapmamız gereken ise klimayı veya vantilatörü çalıştırmak. Ancak herkes bu kadar şanslı değil.

Bangladeş’tekiler ise hiç şanslı değil. Yılın hemen her günü hava sıcak oluyor ve insanların elektrikleri yok. Şimdi basit bir buluş sayesinde ise yüz binlerce kişinin derdine deva bulundu.

Ancak artık sıcakta terlemek zorunda kalmayacaklar. Çözüm ise oldukça basit.

Ekstra bir çaba sarfetmeden kendiniz bile yapabiliyorsunuz. Tek ihtiyacınız olan büyük boy bir karton/mukavva ve plastik şişeler. Şişeleri fotoğraftaki gibi yerleştirdikten sonra pencerenin önüne yerleştiriyorsunuz.

Paylaş:

İnanılmaz kaza: Yoldaki cam şişeye dikkat!

Atıklarınızı ve çöplerinizi çöp kutularına atarak aslında sadece çevre kirliliğini değil meydana gelebilecek kazaların da önüne geçebilirsiniz. İzleyeceğiniz vidyoda ki siz veya sizin çocuğunuzda olabilir bunu unutmayın. Vidyodaki çocuk kazayı ucuz atlatmış olabilir, peki ya bir sonra ki cam şişe fırlamasında ki kişi?!

Paylaş: