İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Hakkımda

Mustafa Kurt

Ramazanın yaz aylarına denk geldiği, kiraz mevsiminde doğmuşum.

Öğrenim hayatımın tamamı doğduğum şehirde başladı ve bitti. Bende çok isterdim çok yer gezeyim, göreyim ama hayat bana bu fırsatı vermedi, hayırlısı böyleymiş demek ki.

Ortaokulun son zamanlarında o zamanlar ilgi gören sınıf gazetesi çıkarmışlığım bulunuyor. Bu sınıf gazetesini bahane ederek bir radyocuyla röportaj yapıyorum ve hayatıma bambaşka bir alan açıyorum.

Lise yıllarında şehrimin yerel radyolarında program yapmaya, reklam seslendirmeye başlıyorum. Okulu bırakmıyorum tabii ki, okul devam o sırada. Üniversiteyi zaten radyo yüzünden uzatıyorum birazda.

Askere gitme yaşımın artık geçmeye başladığı zamanlarda okulu bitiriyorum, radyoyu bırakıyorum ve ardından askerliğimi tamamlıyorum.

Döner dönmez mezun olduğum çevre mühendisliği ile ilgili çalışmaya başlıyor ve evleniyorum. Evlendiğimde yıl 2013’ü gösteriyordu. Baba olduğumda 2015’i.

O zamandan bu zamana özel sektörde çevre mühendisliğiyle başlayan kariyerime şu an entegre yönetim sistemleri üzerine devam ediyorum. Hobi olarak seslendirmelere devam ediyorum.

Okumanın ve yazmanın verdiği huzuru çok geç fark eden, bu huzuru arttırmak için çabalayan, çoğu zaman detaylara takılıp boğulan, hayatı da o detaylarda bulan kendi halinde bir insanım. Kendime yazdığım bir reçetenin ürünüdür bu blog. Kendimi tedavi yöntemimdir. Beklenmeyen bir etki görüldüğünde derin bir nefes alın geçer. Ben öyle yapıyorum.

Beni bu kadar merak ederek okuduğuna göre soruların olabileceğini düşünüyorum. Eposta yazarsan çok kısa sürede cevaplamaya çalışırım. Zor olmasın ama.