İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

3. Dünya savaşı başladı, farkında mısınız?

Cep telefonu kullanmayanınız var mı? peki cep telefonunuzda en sık kullandığınız uygulamalar hangileri diye sorsam, facebook, twitter, instagram, whatsapp dersiniz değil mi? Peki telefonunuz iphone yani ios işletim sistemi kullanmıyorsa android işletim sistemi kullanıyor. O halde az önce saydığınız programların hiçbirini kullanamadığınız bir akıllı telefonunuz olsa ne yaparsınız?

Geçtiğimiz günlerde geleceğe dair çok enteresan bir olay gerçekleşti. Amerika, ulusal acil durum bahanesiyle Çin merkezli teknoloji şirketi Huawei’ye ait telefonlarda android yani google desteğini çektiğini açıkladı. Açıkçası bunlar 3. dünya savaşının ayak izleri. Siz sanıyor musunuz ki 3. dünya savaşı silahla, topla tüfekle yapılacak! Bakın bir gecede bırakın bir ülkede ki tüm dünyada ki telefonları çat diye iptal edebiliyorlar. Ve sizde biliyorsunuz ki bu en masum olan yöntem.

Çok yakında enerji santrallerine sızarak bir ülkenin enerjisini kesmek, uydularını kapatarak tüm ulaşım, haberleşme sistemini çökertmek çok mu zor sanki. Bir sonraki adım neden bu olmasın. Bunun mümkün olabileceğini hepimiz biliyorduk ama artık yaşamaya ve görmeye başladık, farkında mısınız?

İlk yorum yapan siz olun

Düşüncelerin benim için önemli...

Mustafa Kurt sitesinden daha fazla şey keşfedin

Okumaya devam etmek ve tüm arşive erişim kazanmak için hemen abone olun.

Okumaya devam et