İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Başlamayı Bekleyenlere…

Belki de kendinizi “Ne yapmalıyım?” diye düşünürken buluyorsunuz. Fikirlerinizin iyi olup olmadığından veya doğru ekipman ve araçlara sahip olup olmadığınızdan emin olmama gibi endişeleriniz var. Ama gerçekte, sahip olduğunuz ve ihtiyaç duyduğunuz her şey önünüzde duruyor. Geriye kalan tek şey denemek. Belki insanların sizin hakkınızda ne düşüneceğini düşünüyorsunuz. Kendinizi tuhaf, yeteneksiz veya sahte hissediyor olabilirsiniz. Kendinize şüpheyle yaklaşıyor olabilirsiniz. Ama bir akşam, rastgele bir şekilde, ilham ararken, YouTube’da gezinirken, tam olarak aynı şeyi yaşayan insanların videolarıyla karşılaştım. Yalnız olmadığımı fark ettim, benim gibi düşünen ve benzer deneyimler yaşayan birçok insan var. Bu gerçeği öğrenmek, yolculuğu biraz daha az yalnız hissettirdi. Bir gün kendime sordum, ne kaybederim ki?

Başlarken gerçekten çok fazla kaybedecek bir şeyiniz yok, ama kazanacak çok şeyiniz var. Hatalarınızdan ders almayı öğrenirsiniz, neyi sevdiğinizi keşfetmek ve geliştirmek için fırsatlar bulursunuz. Her şey süreçle ilgilidir, yolculuğun tadını çıkarmak, adımların keyfini çıkarmak ve karşılaştığınız küçük zaferleri kutlamakla ilgilidir. Ben ilk antrenmana başladığımda vücudumun neye dayanabileceğini veya büyümesi için neye ihtiyaç duyduğunu bilmiyordum. Ve zamanımı doğru bir rutin öğrenmeye ve sağlıklı bir diyet oluşturmaya ayırmadıkça etkin sonuçlar görmedim. Fakat youtube videoları yapma konusunda durum farklıydı. Hangi konularda video çekmek istediğimi başta bilmiyordum, bu yüzden çeşitli konularda videolar çekerek başladım, sonra ise gruplandırarak yeni videolar oluşturmaya devam ettim ve şimdi kanalımın büyümesini sağladı.

Düşüncelerinizi dünyayla paylaşmak gerçekten korkutucu olabilir veya hatta bir kameranın önünde oturmak bile korkutucu olabilir, çünkü tam olarak aynı şeyler için korkuyordum. Kendi fikirlerini, düşüncelerini umursamadan paylaşan herkese takdirimi sunuyorum. Çok takdire şayan bir davranış. Unutma, ne tür bir fikriniz olursa olsun veya ne yaratırsanız yaratın, hiçbir şey saçma değildir. Pratik yapmak pratiktir ve zamanla kendiliğinden daha iyi olursunuz. Sadece sahip olduğunuz şeyi kullanın ve bir şey yapın. İzleyicinizi bulacaksınız ve sizin yaptığınız şeyi takdir eden insanlar olacak.

Sonuç olarak, başlamayı bekleyen herkese bir çağrı yapmak istiyorum. Hayallerinizi kovalayın, cesur olun ve harekete geçin. Ve, son bir soruyla bitirmek istiyorum: Hayallerinizi gerçekleştirmek için neyi bekliyorsunuz?

İlk yorum yapan siz olun

Düşüncelerin benim için önemli...

Mustafa Kurt sitesinden daha fazla şey keşfedin

Okumaya devam etmek ve tüm arşive erişim kazanmak için hemen abone olun.

Okumaya Devam Edin