İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Heyecan Dolu Bir Gezinti: Madagaskar’ın En Vahşi Yerlerinden Croc Farm – Youtube VLOG

Heyecan Dolu Bir Gezinti: Madagaskar’ın En Vahşi Yerlerinden Croc Farm – Youtube VLOG

Merhaba macera severler! Sizi Madagaskar’ın en vahşi yerlerinden birine götürüyoruz. Madagaskar – “Croc Farm” Bu büyüleyici timsah çiftliği doğanın en heyecan verici yaratıklarıyla dolu. Hazır olun, çünkü sizi unutulmaz bir maceraya götürüyoruz.

Madagaskar’ın Doğal Yaşamını Keşfedin

Madagaskar, dünyanın en ilginç adalarından biridir ve doğal güzellikleri ve vahşi yaşamıyla ünlüdür. Adanın doğal yaşamını ve tarihi zenginliklerini keşfetmek, gezginlerin ilgisini çekmektedir. Adanın merkezinde yer alan Antananarivo, tarihi yapıları, renkli sokakları ve doğal güzellikleri ile ziyaretçilerin ilgisini çekmektedir. Ancak, Madagaskar’ın en ilginç ve vahşi yerlerinden biri olan Croc Farm, doğal yaşamın korunması için harika bir merkezdir.

Vlog’u izlemek için tıklayın.

Timsahlar ve Diğer Hayvanlarla Tanışın

Croc Farm’da, doğal yaşamın korunması için birçok farklı türde hayvan bulunmaktadır. Burada yılanlar, kurbağalar, kaplumbağalar, bukalemunlar ve timsahlar gibi farklı türde hayvanlar görebilirsiniz. Burada, özellikle kaplumbağaların doğal yaşam alanlarına uyum sağlamalarına yardımcı olan birçok çalışma yürütülmektedir. Kaplumbağaların doğal yaşam alanları her geçen gün azalmakta ve bu nedenle Croc Farm’daki çalışmaların önemi daha da artmaktadır.

Timsah Çiftliği: Doğal Yaşamın Korunması İçin Harika Bir Yer

Croc Farm, Madagaskar’da bulunan bir timsah çiftliği ve doğal yaşamın korunmasına katkı sağlamak ve hayvanlarla ilgili farkındalığı arttırmak için tasarlanmış. Timsahların doğal yaşam alanları her geçen gün azalmaktadır ve Croc Farm, timsahların hayatta kalmasına yardımcı olmak için önemli bir rol oynamaktadır. Ancak, burada timsah eti ve timsah derisi ticareti de yapılmaktadır.

Croc Farm’a gitmek oldukça kolay. Şoförünüz sizi otelden alır ve Antananarivo Havaalanı tarafından çiftliğe ulaşırsınız. Şehrin içinden geçerken gördüğünüz her şey size ilginç gelecektir. Yaklaşık 30 dakika sonra, hayvanlarla dolu bu büyülü dünyada olmaktan mutluluk duyacaksınız.

Keşif Yolculuğu

Girişte 25.000 Ariari parası ödedik ve hayvanlarla dolu bu dünyaya adım attık. İlk olarak Madagaskar’a özgü olan Baobab ağaçlarının fidanları bizi karşıladı. Sonrasında da mini minnacık timsahlarla tanıştık. Timsahlar harika görünüyor ama onlarla çok yakın olmak biraz ürkütücü.

Croc Farm’da timsahların yanı sıra, kaplumbağalar ve kuşlar da bulunmaktadır. Hayvanların bakımı oldukça iyi, onların mutlu ve sağlıklı oldukları açıkça görülmektedir. Ayrıca, burada hayvanlarla ilgili bilgilendirici bir tur da bulunmaktadır.

90 yaşında devasa bir kaplumbağa da bu alanda bulunmakta. İlk defa bu kadar büyük bir kaplumbağa gördüm. Ve çok şaşırdım. Daha da yaklaştığımızda gördük ki bu kaplumbağa gözyaşı döküyordu. Nedenini sorduğumuzda bu yaşlı kaplumbağanın kör olduğunu ve bu sebepten göz yaşı döktüğünü öğrendik.

Son olarak;

Madagaskar’ın doğal güzelliklerini ve vahşi yaşamını keşfetmek için Croc Farm, harika bir seçenektir. Burada, doğal yaşamın korunması için yapılan çalışmaları görebilir ve timsahlar gibi egzotik hayvanlarla tanışabilirsiniz. Ancak, timsah eti ve timsah derisi ticareti de yapıldığını unutmamalısınız. Unutulmaz bir deneyim için Madagaskar’ı ziyaret etmek kesinlikle önerilir.

Bir yorum

Düşüncelerin benim için önemli...

Mustafa Kurt sitesinden daha fazla şey keşfedin

Okumaya devam etmek ve tüm arşive erişim kazanmak için hemen abone olun.

Okumaya devam et