İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Hiçbir Ücret Ödemeden Yabancı Dil Öğrenmek İçin Kullanabileceğiniz 10 Faydalı Uygulama

Learning to think in English is a tremendous feeling. The borders of your native language are entirely disappearing. The whole world is becoming an enormous field. If learning English is so important, how can we learn it in the most practical and appropriate way? Aaaa so sorry, my English language option was active. Let’s start again in Turkish.

Çok pardon, İngilizce dil seçeneğim aktif kalmış. 🙂

İngilizce düşünmeyi öğrenmek muazzam bir duygu. Anadilinizin sınırları tamamen ortadan kalkıyor. Tüm dünya muazzam bir alan haline geliyor. Peki İngilizceyi öğrenmek bu kadar önemliyse bunu en pratik ve en uygun nasıl öğrenebiliriz?

Hiçbir ücret ödemeden ingilizcemi geliştirmek için kullandığım hatta o kadar aşina olmuşum ki kimilerini kullandığımı bile unuttuğum faydalı uygulamaları, YouTube kanallarını ve siteleri sizin için aşağıda derledim.

Eğer sizin de İngilizce veya farklı bir dil öğrenirken kullandığınız ve faydasını gördüğünüz aşağıdakilerden farklı uygulamalar, siteler varsa yorumlara lütfen yazınız.

Bu arada mobil uygulamalar da var ama bu yazımda onlardan bahsetmedim. Buradakiler tamamen bilgisayar üzerinden kullandıklarım veya önerdiklerimdir.

Let’s begin… (Hadi başlayalım…)

1. Language Learning With YouTube

YouTube’u direkt İngilizce öğrenme platformuna çeviren bu Chrome eklentisi ile tüm videolara istediğiniz dilde ve sayıda alt yazı ekleyebilir ve kelimelerin telaffuzlarını dinleyebilirsiniz.

Language Learning with Youtube BETA

2. Language Learning With Netflix

Bu eklenti ile Netflix’te izlediğiniz her içeriğe istediğiniz dilde alt yazılar ekleyebilir, durdurup istediğiniz kelimenin anlamına bakabilir ve telaffuzunu dinleyebilirsiniz.

Language Reactor

3- BBC Learning English

Sitedeki seviye tespit sınavını cevapladıktan sonra sınıf ortamında gibi İngilizce ders videolarını seyredebilirsiniz. Ücretsiz üye olursanız, ilerlemeniz kayıt altında tutuluyor ve sonunda online sertifikaya sahip olabiliyorsunuz.

BBC Learning English – Course: lower intermediate / Unit 1

4. engVid: Learn English

İngilizce öğreten 11 kanalın birleştiği bu YouTube kanalında istediğiniz seviyede ve konuda öğrenmek istediğiniz dersi istediğiniz hocanın videolarından izleyebilirsiniz.

engVid: Learn English

5. Clever Bot

Pratik yapmak istiyorum diyenleriniz için istediğiniz zaman, istediğiniz kadar İngilizce konuşabileceğiniz bir bot.

Cleverbot

6. Voscreen

Telefonda tablette hatta akıllı TV’de kullanabileceğiniz bu uygulama, size popüler film ve dizilerden bazı sahneleri izletiyor ve doğru çeviriyi bulmanızı istiyor.

Voscreen – life itself

7. Open Culture

Tam 48 dilde ücretsiz eğitim videolarına ulaşabileceğiniz harika bir site.

Learn 48 Languages Online for Free: Spanish, Chinese, English & More

8. Open Learn

İngilizceden Çinceye kadar birçok dilde ücretsiz olarak eğitim almak için bu siteye üye olmanız yeterli. Ayrıca yabancı dil dışında birçok konuda da ücretsiz eğitimlere erişim sağlayabilirsiniz.

Open Learning

9. How to Write an Essay

Tamamen ücretsiz olan bu site ile akademik makalelerin nasıl yazılacağına dair eğitimler alabilirsiniz.

How to Write an Essay

10. Business English Pod – Learn Business English

İnsan kaynaklarından teknolojiye her alandaki iş ingilizcesini başlangıç seviyesinden itibaren öğrenebileceğiniz bir YouTube kanalı.

Business English Pod

İlk yorum yapan siz olun

Düşüncelerin benim için önemli...

Mustafa Kurt sitesinden daha fazla şey keşfedin

Okumaya devam etmek ve tüm arşive erişim kazanmak için hemen abone olun.

Okumaya devam et