İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

İşletmenizde Kullanmanız Gereken 9 Yapay Zeka Aracı

Yapay zeka teknolojisi hakkında çok şey duyuyoruz ve bu teknolojinin önümüzdeki birkaç yıl içinde işletmelerimiz üzerinde büyük bir etki yaratacağı şüphesiz. Ama ya şimdi? İşte, üretkenliği artırmak ve karlılığı artırmaya yardımcı olmak için kimilerini benim de halihazırda kullandığım ve büyük faydalarını gördüğüm şu an kullanabileceğiniz 9 yapay zeka aracı.

1. ChatGPT

Geçen yılın sonlarında olay yaratan OpenAI tarafından oluşturulan sohbet botu olan ChatGPT, bir çalışanın heyecanlanabileceği birçok özelliğe sahip. Blog yazmak, e-postalar oluşturmanın daha iyi yollarını önermek, arama sonuçlarını iyileştirmek için web sitenizi analiz etmek, ileri matematik yapmak ve diğer birçok fonksiyon için kullanabilirsiniz. Ayrıca, şirket iletişimlerinde veya web sitenizde kullanılabilecek metin komutları (örneğin “nehir kenarında duran bir at”) kullanarak görüntüler oluşturabilen Dall-E 2 uygulaması ile de oynayabilirsiniz.

2. Microsoft Copilot

Microsoft, OpenAI’nin %49’una sahip olduğundan (ve ChatGPT Microsoft sunucularında barındırıldığından) ChatGPT’nin birçok özelliği yakında Bing aramalarıyla kullanılabilecek olan Copilot uygulamasının bir parçası olacak. Office’in de büyük bir parçası olacak. Copilot’u elektronik tabloları analiz etmek, şablonlar oluşturmak, sunumları güncellemek ve hatta sizin adınıza Teams toplantılarına katılmak için kullanacaksınız.

3. Google Bard/Duet

Bard, ChatGPT’ye Google’ın cevabıdır ve Duet, Bard’ın temel Büyük Dil Modelini Google’ın iş uygulamalarını Microsoft Copilot’a çok benzer bir şekilde güçlendirecek olan uygulamadır. Bu özelliklerin piyasaya sürülmesi önümüzdeki altı ay içinde bekleniyor, ancak Gmail bile Bard’ın AI’sini e-postalar yazmak ve imla denetlemek için kullanıyor.

4. Crayon AI

Dall-E ile çok benzer olan Crayon, metin açıklamalarınızdan doğrudan sanat, fotoğraf, çizim ve diğer grafikler oluşturmak için AI kullanan gelişmiş bir görüntü oluşturucudur. Kalitesi mükemmel ve seçeneklerin çeşitliliği neredeyse sonsuz. Web sitenizdeki görüntüler için veya diğer tanıtım içerikleri için bunu kullanın.

5. Heywire.ai

İşletmeniz ağırlıklı olarak içerik üretiyorsa, Heywire, internetten bilgi toplayarak otomatik olarak hikayeler, makaleler ve diğer blog formlarına dönüştüren güçlü bir içerik oluşturucudur. Uygulama, gerçek zamanlı olarak, gazetecilikte onaylanmış verileri kullanır ve yayınlayabileceğiniz gerçek verileri kullanır. Aracı, sektörünüzde bir düşünce lideri olarak sizi ve şirketinizi daha da sağlamlaştırmaya yardımcı olabilir. Ayrıca, ürettiği içeriğe dayalı olarak sosyal gönderileri yazan ve oluşturan kim olmak isterseniz birden fazla “kişilik” belirleyebilirsiniz.

6. Eightify

Gerçekten ilginç bir videoya rastladınız ve sonra ne kadar uzun olduğunu görüp “zamanım yok” dediniz mi? Eightify bu sorunu çözer. Bu yapay zeka uygulaması videoyu sizin için izleyecek ve onu özetleyerek belirli ilgi alanlarını belirtecektir. Genellikle tüm şapkaları giymek zorunda kalıyoruz. Bu da, birçok farklı konuda bilgi sahibi olmamız gerektiği anlamına gelir. İşletmemizi yürütmeye yardımcı olabilecek çok sayıda harika video içeriği var ve bu uygulama sayesinde daha önce hiç olmadığı kadar fazla bilgi edinebiliriz.

7. Temi

Blog yazan biri olarak uzun süredir Temi’yi kullanıyorum ve gerçekten böyle bir uygulamayla karşılaştığım için şükrediyorum. Güçlü bir AI destekli transkripsiyon hizmeti. Yaptığım ses ve video kayıtlarını yüklüyorum ve birkaç dakika içinde Temi, harflere dönüştürüyor – ve neredeyse hatasız. 10 dakikalık bir kaydı yazılı hale getirme maliyeti sadece birkaç dolardır.

8. Feathery

İşletmeniz için iyi, profesyonel bir form mu gerekiyor? Belki bir iş başvurusu mu? Bir fiyat teklifi şablonu mu? Web sitenizi ziyaret eden insanlar için bir istek formu mu? Doğal dil arayüzü aracılığıyla işletmeniz için sadece birkaç dakikada profesyonel görünümlü formlar oluşturmak için AI kullanan Feathery’yi kullanın.

9. Opus Clip

İşletmelerimizde kampanyalar, vaka çalışmaları, eğitimler veya sadece biraz heyecan yaratmak için video kullanıyoruz. Videolar web sitemizde yer alır ancak tabii ki daha fazlasını yapmak istiyoruz. İşte Opus Clip devreye giriyor. AI üretimi platformlarını kullanarak uzun bir video yükleyebilir ve onu daha kısa, daha kolay sindirilebilir klipler halinde parçalara ayırabilirsiniz. Bu klipleri sosyal medyada veya e-posta kampanyalarınızda paylaşabilirsiniz.

İlk yorum yapan siz olun

Düşüncelerin benim için önemli...

Mustafa Kurt sitesinden daha fazla şey keşfedin

Okumaya devam etmek ve tüm arşive erişim kazanmak için hemen abone olun.

Okumaya devam et