İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Blog Dünyasında “Süreklilik Esasmış”

Bu blogu, kafamı rahatlatmak ve fikirlerimi paylaşmak için oluşturdum. Görüşlerimi ve deneyimlerimi dünyayla paylaşmak beni heyecanlandırdı. Ancak, günler haftalara, haftalar aylara dönüştükçe süreklilik benim için bir zorluk haline geldi. Bazen birçok yazı yazdım, sonra haftalar boyunca hiçbir şey yayınlamadım. Bitmeyen bir döngü gibi hissettim ve neden blogumun ivme kazanmadığını anlayamadım.

Düzenli bir yayın programı sürdürmenin ne kadar önemli olduğunu anlatan bir yazı okuduğumda neden mücadele ettiğimi sonunda anladım. Yazar, düzenli bir çevrimiçi varlığın sadık takipçiler kazanmak için anahtar olduğunu ayrıntılı bir şekilde açıklıyordu. Popüler blogların okuyucu kitlesini kararlı bir şekilde yazılar yayınlayarak genişletmelerini sayılarla ve vaka çalışmalarıyla destekledi.

Benim için, o yazıyı okumak önemli bir dönüm noktasını işaret etti. Düzenli yazı yayınlama blogumun başarısı için anahtardı. Sadece tutarlı olmak yeterli değildi; sık sık güncelleme yapmam da gerekiyordu, bu yüzden günlük blog yazılarımı ikiye katladım. Kimilerini o an yayınlamıyorum. Çünkü biliyorum ki her yazının da bir olgunlaşma ve pişme süresi var.

Düzenli bir içerik akışı sürdürmek, sadık bir takipçi kitlesi kazanmanıza yardımcı olur. Sürekli olarak yeni içerik yayınlamak, okuyucularınızın blogunuzu sık sık kontrol etmesini sağlar. Bu da, blogunuzun trafik ve arama motoru sıralamalarını arttırır. Ayrıca, daha fazla okuyucunun yorum bırakması ve sosyal medya kanallarında blogunuzu paylaşması olasıdır.

Bu kısım takipçi sayısı arttırmayla ilgiliydi. Gelelim asıl size ne katıyor bu bloglama:

Yazı yazmak, herhangi bir konuda derinlemesine araştırma yapmanızı ve düşüncelerinizi organize etmenizi gerektirir. Bu, kendi gelişiminize muazzam katkı verecektir. Kendi fikirlerinizi yazıya dökmek, konunun daha iyi anlaşılmasına ve kendi fikirlerinizin netleşmesine yardımcı olacaktır. Ayrıca, düzenli olarak yazı yazmak, yazma becerilerinizi geliştirmenize ve daha iyi yazmanıza yardımcı olacaktır. Bu konuyla ilgili diğer yazılarımı da okuyabilirsiniz.

Günlük yazmanın hayatımıza ve işimize sağladığı faydalar!

Küçük Başlamak Büyük Fark Yaratır.

İlk yorum yapan siz olun

Düşüncelerin benim için önemli...

Mustafa Kurt sitesinden daha fazla şey keşfedin

Okumaya devam etmek ve tüm arşive erişim kazanmak için hemen abone olun.

Okumaya Devam Edin