İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Kızımızla tavsiye edebileceğimiz güzel bir film – Balerin ve Afacan Mucit – Leap!

Evde bir kız çocuğunuz varsa ve kızınız sürekli dans ediyor ve balerin olmak istiyorsa tam doğru yerdesiniz. Karantina günlerinde sürekli evde olduğumuzdan günün bir bölümünde tüm ailemizin katıldığı ortak bir etkinlik yapıyoruz. Bu da çoğunlukla ailecek izlediğimiz güzel bir film oluyor. Tahmin edebileceğiniz gibi kızımın tercihlerine göre ama anne baba filtresinden geçen fimleri tercih ediyoruz. 

Bugün de uzun zamandır nasıl olur da gözümden kaçtığına bir türlü anlam veremediğim fakat izlediğimde içimin mutlulukla dolduğu bu sevimli filmi anlatacağım.  Filme puanım 10 üzerinden 9.

Bale ya da balerin eğitimiyle ilgili yapılmış pek fazla film yok. Var mı? 

Filmin orijinal adı aslında tam mesajını veriyor “Leap” yani “Sıçra”; fakat Türkçe’ye nedense “Balerin ve Afacan Mucit” olarak geçmiş. Sanırım filmin ana karakterlerinin bir balerin ve afacan bir mucit olmasından mütevellit bu ismi vermişler diyoruz. 

5 yaş ve daha büyük özellikle kız çocukla rahatlıkla izlenebilecek muhteşem bir film. Balerin olma hayali kuran Felicie ve fizik konularında aklı zehir gibi çalışan Victor’un hikayesi anlatılıyor. Burada az biraz rahatsız edebilecek tek konu; kahramanlarımız balerin ve mucit olma hayalleri için yetimhanelerinden kaçıyorlar ve Felicie balerin olmak için arkadaşının yerine geçiyor. Bunun dışında herşey muhteşem. 

Filmin verdiği mesaj ise, hayalleriniz için çok çalışmanız ve vazgeçmemeniz gerektiği. Coco’dan sonra karantina günlerinde en sevdiğimiz ikinci filmdi diyebilirim.  Filmi bu siteden online olarak izleyebilirsiniz.

İlk yorum yapan siz olun

Düşüncelerin benim için önemli...

Mustafa Kurt sitesinden daha fazla şey keşfedin

Okumaya devam etmek ve tüm arşive erişim kazanmak için hemen abone olun.

Okumaya devam et